Hiroşima Sevgilim pdf – Yandex indir

tarafından
19
Hiroşima Sevgilim pdf – Yandex indir

Aklını böyle yitirmenin ne olduğunu bilmeyenler atsın bana ilk taşı. Aşktan başka yurdum yoktu artık benim.
 
 
Hiroşima’ya barış üzerine çekilen bir filmde rol almak için gelen Fransız aktris ile Japon bir mühendisin sevişen bedenleriyle açılır sahne. Bize acı gerçeği unutturur bir an, birbirine sarılmış iki çıplak beden. Çünkü asıl ayıp ve çirkin olan Hiroşima gerçeğidir, Fransa’nın küçük bir kentinde, sevdiği adamın ölüsünün yanında saçları kazınan, o olayın anısıyla yaşamaya mahkûm edilen genç kadının yaşadığı yıkımdır. İnsan her yerde konuşabilir Hiroşima’yı; bir otel odasında, bir kaçamak sırasında bile.
 
 
Ancak deliliğin yatıştırabileceği bir acıyı dile getirirken toplumsal bellekten bireysel belleğe, bireysel yıkımlardan toplumsal yıkımlara uzanan, Yeni Dalga akımının önde gelen yönetmenlerinden Alain Resnais tarafından da sinemaya uyarlanan Hiroşima Sevgilim, hatırlamanın ve unutmanın kaçınılmazlığı üzerine eşsiz bir metin.
 

Hiroşima Sevgilim isimli 120 sayfadan oluşan kitap ; Marguerite Duras tarafından yazılmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 13.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Gerçeğin İki Yüzü pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Gerçeğin İki Yüzü indir, Gerçeğin İki Yüzü oku ve Gerçeğin İki Yüzü pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hiroşima Sevgilim pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.