Hidayet Elçileri Peygamberler Tarihi pdf – Yandex indir

tarafından
3
Hidayet Elçileri  Peygamberler Tarihi pdf – Yandex indir

Araştırmacı yazar Şeyh Mahmut SALDIRAY, 1942 yılında Hatay-Antakya’ya bağlı Dikmece Köyü’nde doğmuştur. Çocukluğundan itibaren dönemin koşullarına göre çobanlık, odunculuk ,tarım ve fabrika işçiliği ve künefecilik  gibi çeşitli işlerde çalışarak emekli olmuştur. 1982 yılında komşu köy olan Kuzeytepe Köyü’ne taşınmış ve  hayatını hâlâ burada sürdürmektedir. Evli ve 7 çocuk babasıdır.
Yazar, büyük takva ve irfan sahibi dedesi Şeyh Selim İSTANBULLU’dan Kur’ân-ı Kerim okumayı ve Arapça yazmayı öğrenirken ilk dinî ve ilmî bilgilerini de küçük yaşlarda dedesinden edinmiştir.
Yazar, tüm hayatını dinî ve ilmî birikimini geliştirip topluma faydalı olabilmek amacıyla okumaya, araştırmaya ve yazmaya adamıştır. Okuyup incelediği binlerce kitap, tefsir ve makale sonucunda 12’si Arapça,1’i Türkçe olmak üzere çeşitli konularda toplam 13 kitap kaleme almıştır.
Yazar;  Allah’ın emirleri, Kur’ân-ı Kerim’in mukaddes ayetleri, peygamberlerin öğretileri ve  Ehlibeyt ışığında topluma yararlı olabilmek için ilerleyen yaşına rağmen çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.
 

Hidayet Elçileri Peygamberler Tarihi isimli 262 sayfadan oluşan kitap ; Şeyh Mehmet Saldıray tarafından yazılmış ve KEVSER YAYINLARI yayınevinin 25.08.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Hidayet Elçileri Peygamberler Tarihi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.