Her Yönüyle Uzunköprü Uzunköprü Çalışmaları pdf – Yandex indir

tarafından
2
Her Yönüyle Uzunköprü  Uzunköprü Çalışmaları pdf – Yandex indir

Uzunköprü, Osmanlı Devleti tarafından Rumeli’de kurulan ilk Türk şehri olması haricinde çok büyük acılar çekilen Balkan Savaşlarında ve Kurtuluş Savaşında vermiş olduğu özverili mücadeleyle de tarih sayfasındaki nadide yerini almış bir şehirdir. Adını, Mimar Müslihiddin tarafından inşa edilen ve dünyanın en uzun taş köprüsünden alan Uzunköprü, Türkiye’yi Balkanlara ve Avrupa’ya bağlayan bir sınır kentidir.
Uzunköprü tarihi, kültürü ve ekonomik kapasitesi ile Edirne’nin diğer ilçeleri arasında öne çıkmakta olup nüfus ve toprak büyüklüğüyle de dikkat çeken bir merkezdir. Trakya topraklarının en verimli bölgesi olan Ergene havzasında yer alan Uzunköprü’nün tarıma ve tarımsal sanayiye dayalı bir ekonomik yapısı bulunmaktadır. Ayrıca, Uzunköprü sahip olduğu tarihi mirastan aldığı güçle; bilime önem veren, örgütlenme yeteneği gelişmiş, girişimcilik altyapısı sağlam, özgürlükçü ve insan haklarına saygılı, manevi, kültürel ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan önemli bir İlçedir.
2021 yılında Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Erhan TABAKOĞLU’nun yönlendirmeleri ve destekleri ile Edirne’nin ilçelerinde bilimsel etkinlikler serisi başlamıştır. Edirne Merkez ilçe etrafında yoğunlaşan akademik iklimin bir ölçüde diğer ilçelerde de yeşermesi adına ilk adımı İpsala atmış, ardın- dan Havsa, Uzunköprü ve Keşan gelmiştir. Akademik iklimin ilçelerde yaygınlaşmasında Uzunköprü’ye düşen payı Uzunköprü Uygulamalı Bilimler Yükse- kokulu ve Uzunköprü Meslek Yüksekokulu olarak üstlenmiş olmaktan gurur duymaktayız. Uzunköprü’nün yerel aktörleriyle beraber Uzunköprü’nün kalkınması, bilinirliğinin artması, ulusal ve uluslararası alanda hak ettiği değere ulaşması için istekli ve özverili çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bu kitap çalışmamızın, gayretimizin somut bir göstergesini temsil etmesi haricinde bundan sonrası için de gerçekleştirmeyi planladığımız çalışma ve projelere yol gösterici olmasını umut etmekteyiz.
 

Her Yönüyle Uzunköprü Uzunköprü Çalışmaları isimli 289 sayfadan oluşan kitap ; Enver Erdinç Dinçsoy tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 13.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Her Yönüyle Uzunköprü Uzunköprü Çalışmaları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.