Henri Matisse pdf – Yandex indir

tarafından
6
Henri Matisse pdf – Yandex indir

Henri Matisse’in forma ve renge yönelik deneysel yaklaşımı, 20. yüzyılın sanat anlayışını kökünden değiştirdi. Kathryn Brown bu kısa ama öz çalışmasında, Paris’teki zorlu öğrencilik hayatından başlayarak Matisse’in uzun soluklu sanat yaşamını keşfe çıkıyor. Matisse hakkındaki pek çok mitsel anlatıya meydan okuyan yazar, sanatçının yaratıcı muhayyilesi ve ardında bıraktığı miras hakkında taze bir bakış açısı sunuyor. 
Kathryn Brown’ın çalışması bununla yetinmeyip Matisse’in modaya, sinemaya, Afrika sanatına yönelik yoğun ilgisinden seyahatlerine, kişisel ilişkilerine, edebiyat aşkına, eserlerinin muhataplarının beklenti ufkunu sarsma isteğine, simsarlarla, eleştirmenlerle ve koleksiyoncularla tutuştuğu kavgalara dek uzanıyor.
“Teferruatlı ve zekice yazılmış bu biyografi, Matisse’in sadece hayat hikâyesinin değil, yaşadığı çağda bir sanatçı olarak nasıl geliştiğinin de izini sürüyor.”
— The Connexion
“Yazar, Matisse hakkında bir kavrayışa erişmek için öncelikle onun çizimlerine ve heykellerine bakmak gerektiğini, nitekim aile, şöhret, tarih ve kültür gibi meselelerin bu tartışmada yalnızca yardımcı rolü üstlenebileceklerini, merkezde yer alamayacaklarını anlamış görünüyor.”
— International Times
 
 

Henri Matisse isimli 200 sayfadan oluşan kitap ; Kathryn Brown tarafından yazılmış ve RUNİK KİTAP yayınevinin 20.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kapan pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kapan indir, Kapan oku ve Kapan pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Henri Matisse pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.