Hedef Maliyetleme: Türk İnşaat İşletmelerinde Uygulanabilirliği pdf – Yandex indir

tarafından
44
Hedef Maliyetleme: Türk İnşaat İşletmelerinde Uygulanabilirliği pdf – Yandex indir

İşletmeler arası rekabetin oldukça şiddetli olduğu günümüzde işletmelerin hedeflenen kâr rakamlarına ulaşılabilmeleri noktasında ürün ve hizmetlerinin maliyetlerini doğru bir şekilde belirleyebilmeleri ve yönetebilmeleri stratejik öneme sahiptir. Maliyetlerin katlanılması gereken unsurlar değil yönetilmesi gereken unsurlar olarak algılanması gerektiğini savunan maliyet yönetimi zaman içerisinde bu maliyet verilerinin işletme stratejilerini yaratmak için de kullanılmasını savunan stratejik maliyet yönetimine dönüşmüştür. İşletmelerin rekabet avantajı sağlayacak stratejilerini belirleme ve geliştirmede kullanabilecekleri çeşitli yaklaşımlar bulunmaktadır. Geliştirilmiş maliyet takibi, değer katmayan maliyetlerin ortadan kaldırılması, mamul yaşam dönemince maliyetleme, öğrenme eğrisi maliyetleme, toplam kalite yönetimi ve kalite maliyetleri, tam zamanında üretim ortamında maliyetleme, faaliyet tabanlı maliyetleme, hedef ve kaizen maliyetleme bu yaklaşımların başında gelmektedir.
Bu kitapta stratejik maliyet yönetimi yaklaşımlarından hedef maliyetleme yaklaşımı detaylı bir şekilde incelenmiş ekonomik hayatta önemli yere sahip İnşaat işletmelerinde uygulanabilirliği ele alınarak ve yorumlanmıştır.
 

Hedef Maliyetleme: Türk İnşaat İşletmelerinde Uygulanabilirliği isimli 168 sayfadan oluşan kitap ; Fatma İzmirli Ata tarafından yazılmış ve KRİTER BASIM YAYIN DAĞITIM yayınevinin 23.01.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Akademisyenler, Profesyoneller ve Öğrenciler İçin İş Sağlığı ve Güvenliği pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Akademisyenler, Profesyoneller ve Öğrenciler İçin İş Sağlığı ve Güvenliği indir ve Profesyoneller ve Öğrenciler İçin İş Sağlığı ve Güvenliği oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Hedef Maliyetleme: Türk İnşaat İşletmelerinde Uygulanabilirliği pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.