Hazan Bülbülü Günümüz Türkçesiyle (Ciltli) pdf – Yandex indir

tarafından
3
Hazan Bülbülü Günümüz Türkçesiyle (Ciltli) pdf – Yandex indir

Hüseyin Rahmi Gürpınar Hazan Bülbülü’ne yazdığı önsözde kendisini romancı olarak üne kavuşturan ilk önemli eseri Mürebbiye’nin sahneye uyarlanışında karşılaştığı sonuçlardan şikâyet eder ve dönemin tiyatro anlayışını eleştirirken, Hazan Bülbülü’nü sahneye konmak yerine roman gibi okunacak bir oyun olarak yazdığını belirtir. İç içe geçmiş ilişkilerin eski İstanbul’un konak hayatı dekorunda sergilendiği oyun, yetmişlik hasta bir adamla genç karısı üzerine kurulmuştur. Gençliğinde kavuşamadığı sevgilisine tıpatıp benzeyen kızı yaşındaki Şahende Hanım’la evlenen Refi Efendi hayatının sonbaharında mutlu olmayı umarken halkaya kızı, damadı ve genç gelinin eski sevgilisinin katılmasıyla olaylar beklenmedik bir şekilde gelişir.
 

Hazan Bülbülü Günümüz Türkçesiyle (Ciltli) isimli 192 sayfadan oluşan kitap ; Hüseyin Rahmi Gürpınar tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 16.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Salkim Söğüt Düşleri pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Salkim Söğüt Düşleri indir, Salkim Söğüt Düşleri oku ve Salkim Söğüt Düşleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hazan Bülbülü Günümüz Türkçesiyle (Ciltli) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.