Hayal İçinde pdf – Yandex indir

tarafından
7
Hayal İçinde pdf – Yandex indir

Ömer Seyfettin’in övgüyle bahsettiği Hayâl İçinde, edebiyat 
tarihçileri tarafından Hüseyin Cahit Yalçın’ın en önemli romanı olarak kabul edilir. Söz konusu romanda merkezî kişi olan  Nezih, okuduğu romanların etkisiyle hayal dünyasında yaşar ve gayrimüslim bir kızı zihninde idealize eder. Ancak Nezih, romanın ilerleyen sayfalarında hayal dünyasından, hayatın hakikatlerini anlayarak ve olgunlaşarak uzaklaşır. Bu olgunlaşma sürecinin sonucunda Nezih’in, platonik aşkın yerine koyduğu değer ise vatana karşı duyduğu vazifelerdir. Bu bağlamda Hayâl İçinde, Nezih’in hayalden hakikate doğru yolculuğunu anlatır. İç dünyasında gerçekleşen yolculuğun yanı sıra Nezih’in sevdiği kızı takip etmesi ile okur, İstanbul sokaklarında bir gezintiye çıkar ve böylelikle roman, tarihsel ve kültürel bir belge olma niteliği kazanır. 
Bu kitapla, Servet-i Fünûn’un önemli romanlarından biri olan Hayâl İçinde, bağlamsal sözlük ve açıklamalı dipnotlarla birlikte ilk defa yeni harflere aktarılma imkânı bulmuştur.
 

Hayal İçinde isimli 200 sayfadan oluşan kitap ; Hüseyin Cahit Yalçın tarafından yazılmış ve HİTABEVİ yayınevinin 06.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Şölendeki Aşk pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Şölendeki Aşk indir, Şölendeki Aşk oku ve Şölendeki Aşk pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hayal İçinde pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.