Havacılık İşletmeleri Yönetim ve Organizasyon Perspektifinden Araştırmalar pdf – Yandex indir

tarafından
9
Havacılık İşletmeleri  Yönetim ve Organizasyon Perspektifinden Araştırmalar pdf – Yandex indir

Son yıllarda çeşitli politikalar, teknolojik gelişmeler ve talep ekseninde hava taşımacılığı faaliyetleri yükseliş ivmesi kazanmıştır. Havayolu yolcu taşımacılığı, hava kargo taşımacılığı gibi ticari hava taşımacılığı faaliyetlerinin yanı sıra birçok genel havacılık faaliyeti popülerliğini arttırmaktadır. Hava taşımacılığı faaliyetlerinin küresel boyuttaki bu yükselişi, havacılık işletmelerinin sayısının artmasından, organizasyon yapılarına, yönetim politikalarından, işgücü gerekliliklerine kadar birçok konuda etki yaratmaktadır. Hizmet süreçlerinin genişlemesi, ticari faaliyetlerin kazandığı önem havacılık sektöründe işletme çeşitliliğini ortaya çıkarmıştır. Önceleri kamu kontrolünde havaalanı ve havayolu işletmeleri ile faaliyet gösteren havacılık sektörü, günümüzde havayolu, özel havalimanı işletmeleri, hizmet işletmeleri ve genel havacılık işletmeleri olmak üzere birçok farklı pazar ve amaçlara hizmet eden işletmelerle hizmet sağlamaktadır. Bu kitapta, havacılık yönetimi alanında çalışmalar ve araştırmalar yürüten akademisyenler bir araya getirilerek tüm havacılık işletmelerinin temel faaliyetleri, hizmetleri, organizasyon ve yönetim yapıları anlatılmıştır. Ayrıca yazarlar bölüm sonlarında ilgili işletme grubuna yönelik araştırma ve derlemelerini okuyucularla paylaşmıştır.
 

Havacılık İşletmeleri Yönetim ve Organizasyon Perspektifinden Araştırmalar isimli 546 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 19.01.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Havacılık İşletmeleri Yönetim ve Organizasyon Perspektifinden Araştırmalar pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.