Hattuşaziti: Hattuşalı Adam, Anadolu’dan Eski Bir Elçi pdf – Yandex indir

tarafından
6
Hattuşaziti: Hattuşalı Adam, Anadolu’dan Eski Bir Elçi  pdf – Yandex indir

Hattuşaziti: Hattuşalı Adam, Anadolu’dan Eski Bir Elçi isimli bu tarihi roman, günümüzden yaklaşık 3350 yıl önce Hititler devrinde yaşanmış gerçek bir olaydan esinlenerek yazılmıştır. Kocası Mısır Firavunu Tutankhamon’un beklenmedik ölümü üzerine Kraliçe Ankhesenamen ya da Hititlerin adlandırmasıyla Dahamunzu, elçisi Hani’yi Hitit Büyük Kralı Şuppiluliuma’ya gönderir ve ondan kendisiyle evlendirmesi için bir oğlunu ister. Bu teklif karşısında büyük şaşkınlık yaşayan Hitit Kralı Şuppiluliuma ise olayın doğru olup olmadığını öğrenmek üzere bu kez kendi elçisi Hattuşaziti’yi görevlendirir. Böylece tarihin bu gizemli döneminde Elçi Hattuşaziti ve dostları tehlikeli ve sürükleyici maceralar yaşamaktadırlar.
 

Hattuşaziti: Hattuşalı Adam, Anadolu’dan Eski Bir Elçi isimli 320 sayfadan oluşan kitap ; Ahmet Çelik tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 09.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Denizin Bittiği Yer pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Denizin Bittiği Yer indir, Denizin Bittiği Yer oku ve Denizin Bittiği Yer pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hattuşaziti: Hattuşalı Adam, Anadolu’dan Eski Bir Elçi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.