Hasbihal Gelişi Güzel Siyer Okumaları pdf – Yandex indir

tarafından
13
Hasbihal Gelişi Güzel Siyer Okumaları pdf – Yandex indir

Hasbihâl, bir gelişi güzel siyer okumalarıdır. Hasbihal siyer okurken ki bazı his, heyecan ve düşüncelerimizin kayda geçmiş halidir.Hasbihâlde yazılan isimlerin her biri o andaki heyecan ile satırlara dökülmüştür. Kronoloji veya bir planı tamamlamak üzere yazılmamıştır. Muhammed (s.a.s. ) bir beşerdir. Fakat herhangi bir beşer değildir. Yakut taşlar arasında ne kadar değerli ise O da insanlar arasında öylece değerlidir. O’nun gelişi zaten güzeldir. Gidişi ise hüzün… Hasbihâlde bazı ifadelerdeki rahatlık Rasulullâh (s.a.s.) ve aziz arkadaşlarına yakın olma özlemi ile ilgilidir. Gelişigüzel bitişik yazılışı ile bir fiilin sıradan, itinasız ve özensiz yapılışını akla getirmektedir. Kaide şudur: Galat-ı meşhur lügati fasihten evladır. Evladır da… Okunan konu gelişi güzel olunca… Yanlış anlaşılma ihtimali de göz önüne alınarak bu zengin anlam başlığa ilave edilmiştir.
 

Hasbihal Gelişi Güzel Siyer Okumaları isimli 144 sayfadan oluşan kitap ; Halis Demir tarafından yazılmış ve KİTAP DÜNYASI yayınevinin 19.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kitap Yazan: Herkül Mesih pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kitap Yazan: Herkül Mesih indir, Kitap Yazan: Herkül Mesih oku ve Kitap Yazan: Herkül Mesih pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hasbihal Gelişi Güzel Siyer Okumaları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.