Harput Emir’i ve Türk Orduları Başkumandanı Bellek Gazi (Resimli) pdf – Yandex indir

tarafından
15
Harput Emir’i ve Türk Orduları Başkumandanı Bellek Gazi (Resimli) pdf – Yandex indir

Binlerce yıla dayanan Anadolu tarihi, birçok kültürle büyümüş, gelişmiştir. Harput da bu kültürlerin etkisi altında yepyeni bir medeniyet merkezi haline gelmiştir. Harput’un tarihinde önemli yer edinen Belek Gazi;
cesurluğun, yiğitliğin simgesidir. Anadolu’yu baştan sona yağma ve zulüm ile işgal eden Haçlıların korkulu rüyası olmuş, haksızlığa aman vermemiştir. Belek Gazi’nin öyküsü aynı zamanda Harput’un da Anadolu’nun da öyküsüdür. Bu öykü, adaletin gerçek öyküsüdür. Harput tarihinde pek çok şanlı bey, hükümdar vardır. Her birinin öyküsü Harput’u, Harput da onları anlatır. Belek Gazi, dağılmış durumdaki birliği yeniden kurarak Harput tarihine de Türk tarihine de adını yazdırmıştır. Korku nedir bilmeden, zorluk nedir yılmadan kılıç kuşanmıştır. En zor anda bile zafer elde etmek için savaşan Belek Gazi, hiçbir düşmanını hor görmemiştir. Aldığı toprakları Türk’ün adaleti ile buluşturan Belek Gazi, imar çalışmalarını unutmamıştır. Etrafında topladığı bilim insanları ile de sanatçılar ile de hep iyi geçinmiştir. Doğru olan söze itibar etmiş, aklını kullanan herkese kol kanat germiştir.
İşte tüm bunlardan ötürü, Harput’un şanlı kahramanı, İslam’ın keskin kılıcı olmuştur. Bu kitap, Belek Gazi’nin destansı öyküsünü anlatmak için hazırlanmıştır. Umarız, siz de onun hayatından önemli dersler alırsınız. Adın şanlı, yolun kutlu olsun Belek Gazi…
 
Murat Sevinç
 

Harput Emir’i ve Türk Orduları Başkumandanı Bellek Gazi (Resimli) isimli 82 sayfadan oluşan kitap ; Murat Sevinç tarafından yazılmış ve BORDO RESSAM yayınevinin 25.02.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Çarın Çizmeleri pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Çarın Çizmeleri indir, Çarın Çizmeleri oku ve Çarın Çizmeleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Harput Emir’i ve Türk Orduları Başkumandanı Bellek Gazi (Resimli) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.