Hans Huckebein: Talihsiz Kuzgun Tüftüf Cumartesi Akşamı Banyosu pdf – Yandex indir

tarafından
4
Hans Huckebein: Talihsiz Kuzgun  Tüftüf  Cumartesi Akşamı Banyosu pdf – Yandex indir

Alman Edebiyatının en ünlü isimlerinden biri, modern çizgi romanın babası Wilhelm Busch,
Ve onun sevimli ama bir o kadar da yaramaz karakteri “Hans Huckebein” ilk kez Türkçede, sizlerle!

1865 yılında yayınladığı Max ve Moritz ile büyük bir üne kavuşan ve 150 yıldır her Alman çocuğun zihninde yer edinen Busch’un yaşamı boyunca yaptığı çizimler, büyük bir hiciv barındırmaktadır.

Hans Huckebein: Talihsiz Kuzgun (der Unglücksrabe) da Max ve Moritz gibi Wilhelm Busch’un en ünlü “yaramaz” karakterlerinden biridir. Bu eserde, Hans Huckebein ile birlikte, klasik sunumuna uygun olarak iki değerli kısa çizimli öyküsünü de kitaba eklemek istedik: Tüftüf (Das Pusterohr) ve Cumartesi Akşamı Banyosu (Das Bad am Samstagabend).

Günümüzde adına ödüller verilen ve sergiler düzenlenen Busch, Alman kültürünü eserlerinde derinlemesine barındırır. Mizah ürünü ortaya koymasına rağmen bu denli ölümsüz eserler verebilen ve günümüzde etkisini yitirmeden okunan Busch, Alman ruhunu hissetmek isteyen her okuyucunun başvuru kaynağıdır diyebiliriz. Bu sebeple, Almanca aslını da çizimler ile birlikte vererek şiirsel duyarlılığı ana dilde yakalamak isteyenlere ve aynı zamanda kültür araştırmacılarına imkân sağlamak istedik.

Fihrist Kitap olarak, Wilhelm Busch’u Türkçeye kazandırabilmenin mutluluğuyla…
 
 

Hans Huckebein: Talihsiz Kuzgun Tüftüf Cumartesi Akşamı Banyosu isimli 60 sayfadan oluşan kitap ; Wilhelm Busch tarafından yazılmış ve FİHRİST KİTAP yayınevinin 21.08.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Hans Huckebein: Talihsiz Kuzgun Tüftüf Cumartesi Akşamı Banyosu pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.