Ham’li Çiftçi Giles (Ciltli) pdf – Yandex indir

tarafından
9
Ham’li Çiftçi Giles (Ciltli) pdf – Yandex indir

J.R.R. Tolkien’in Hobbit ile Yüzüklerin Efendisi arasında yayımlanmış klasik çocuk hikâyesi.
 
Ham’li Çiftçi Giles bir kahramana benzemiyordu. Kocaman bir göbeği vardı, sakalı kızıldı ve sakin, konforlu bir hayatı tercih ediyordu. Fakat bilmeden istemeden, nispeten sağır ve miyop bir devi korkutup kaçırınca, Çiftçi Giles’ın şöhreti diyara yayıldı. Ne yazık ki kurnaz ejderha Chrysoplax krallığın başına bela olunca, onunla dövüşmesi için de Çiftçi Giles çağırıldı.
 
Hobbit ve Roverandom gibi, Ham’li Çiftçi Giles da J.R.R. Tolkien tarafından başta çocuklarını eğlendirmek için uyduruldu, ancak hikâye genişledikçe daha ayrıntılı bir hal aldı. Nihai hali ise zekice anlatılmış, hayal gücü dolu hikâyeleri seven tüm okurlara hitap ediyor.
 
“Devlerin ve ejderhaların krallıkta gezindiği zamanlarda geçen muazzam bir öykü.”
Sunday Times
 
Bu edisyonda, ilk kez 1949’da yayımlanmış tam metin ve Pauline Baynes’in çizdiği, Tolkien’in öyküsü için en uygun seçim olduğunu söylediği orijinal illüstrasyonlar bulunuyor. Aynı zamanda öykünün yazılmış ilk taslağını ve bir devam hikâyesi için Tolkien’in notlarını da içeriyor.
 

Ham’li Çiftçi Giles (Ciltli) isimli 200 sayfadan oluşan kitap ; J. R. R. Tolkien tarafından yazılmış ve İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 28.02.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Ham’li Çiftçi Giles (Ciltli) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.