Hakiki Hikayeler – Ciltli pdf – Yandex indir

Hakiki Hikayeler – Ciltli pdf – Yandex indir

Loukianos (120?-180?): MS 2. yüzyılda, Roma İmparatoru Marcus Aurelius devrinde yaşamıştır. “Komik” diyalog, hiciv ve parodi türlerinde eser vermiş olan Loukianos’un etkileri Bizans’tan, günümüzde yüksek fantastik edebiyat ve bilimkurguya kadar uzanır. Kimi eleştirmenlerce ilk bilimkurgu eser sayılan Hakiki Hikâyeler hayalî diyarlarda olağanüstü bir gezinin öyküsünü anlatırken, “hakiki” olma iddiasındaki eserleri zekice hicveder. Fakat asıl etkileyiciliği “modern”liğindedir: Parodi, anıştırma gibi yöntemlerle kurulmuş kuvvetli bir metinlerarasılığa sahiptir ve edebiyatın hakikatle ilişkisi üzerine düşünür. Loukianos’un Hakiki Hikâyeler’i, Erman Gören ve Ertuğrul İnanç’ın titiz incelemesi ve notlarıyla okurlarla buluşuyor.
 

Hakiki Hikayeler – Ciltli isimli 280 sayfadan oluşan kitap ; Lukianos tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 07.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Mahatma Gandhi / Direnişin Suskun Sesi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Mahatma Gandhi / Direnişin Suskun Sesi indir, Mahatma Gandhi / Direnişin Suskun Sesi oku ve Mahatma Gandhi / Direnişin Suskun Sesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakiki Hikayeler – Ciltli pdf – Yandex indir - PDF indir