Hakikat Arayışı Münkız Mine’d-Dalal (Arapça Türkçe Metin) pdf – Yandex indir

tarafından
14
Hakikat Arayışı Münkız Mine’d-Dalal (Arapça Türkçe Metin) pdf – Yandex indir

Hamd, en güzel övgülere layık olan Allah (c.c)’a aittir. Yalnız O’ndan yardım diler ve O’ndan mağfiret isteriz. Kötülüklerden O’na sığınırız. O’nun hidayet verdiğini saptıracak kimsenin olmadığına iman ederiz. Mahlukatın en şereflisi olan Peygamber (a.s)’a salat ve selam ederiz.
Elinizdeki bu kitap, İslam kültürel mirasımızda önemli bir yeri olan, başta tasavvuf, ahlak, fıkıh, kelam ve daha bir çok alanda eser kaleme almış olan İmam Gazâlî (r.aleyh)’nin açıklamalarından anladığımız üzere ümmetin  ıslahı için yazılmış bir eseridir
Kitapta insanın manevi ve ahlaki yönünün beslendiğini görmekteyiz. Bu ruhi beslemenin insanı helak edebilecek nedenlerden uzak durmakla mümkün olduğu herkesçe malumdur.
Bu acizane çalışmayı sizlerin istifadesine sunarken İmam Gazâlî’nin ihya etmek için kaleme aldığı satırların, başta kendi hayatımızın ihyasına ve ıslahına, sonra da siz değerli kardeşlerimin ihya ve ıslahına sebep olmasını Rabbimden niyaz ederim.
 

Hakikat Arayışı Münkız Mine’d-Dalal (Arapça Türkçe Metin) isimli 183 sayfadan oluşan kitap ; İmam Gazali tarafından yazılmış ve İTİSAM YAYINLARI yayınevinin 10.02.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Hakikat Arayışı Münkız Mine’d-Dalal (Arapça Türkçe Metin) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.