Hakan Ertin’e Armağan pdf – Yandex indir

tarafından
7
Hakan Ertin’e Armağan pdf – Yandex indir

Hakan Ertin, akademide eşine az rastlanır incelikte ve bilgelikte, merhametli, anlayışlı, öğrencisine her zaman vakti olan, yeri geldiğinde yakın bir arkadaş, yeri geldiğinde bir baba, ama her zaman en sevilen hocalardan biri oldu. Türkiye’nin ilk ve halihazırda tek tıpta insan bilimleri merkezi olan Beşikçizade Tıp ve İnsani Bilimler Merkezi – BETİM’i kurdu. BETİM’de çok sayıda etkinlik, dersler, çalıştaylar düzenlenmesinde, “tıpta insan bilimleri” ve “biyoetik” alanlarının ülkemizde duyulmasında çok önemli bir rol üstlendi. Öğrencilerine sürekli tıbbın öznesinin olduğu kadar nesnesinin de ‘insan’ olduğunu vurguladı. Tıbbın ilk kuralı “primum non nocere”, yani “önce zarar verme” Hakan Hocamızın hem öğrencilerine öğrettiği hem de kendi hayatında titizlikle uyguladığı bir ilkeydi. Ve bu ilkenin maddi boyutu kadar manevi boyutunun da önem taşıdığının bilincindeydi. Hakan Hoca, modern hayatın empoze ettiği kalp kırıp kırmadığını önemsemeyen benmerkezci ve pragmatik tutuma inat, hayatı boyunca, incinse de incitmemek için gayret etti. Biz de bu yüzden ona armağan ettiğimiz bu kitapta, hocamızın bu düsturunu bir rehber kabul ederek “önce incitme!” dedik.
 

Hakan Ertin’e Armağan isimli 406 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve BETİM KİTAPLIĞI yayınevinin 28.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Şark Klasikleri Kutulu Set (5 Kitap) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Şark Klasikleri Kutulu Set (5 Kitap) indir, Şark Klasikleri Kutulu Set (5 Kitap) oku ve Şark Klasikleri Kutulu Set (5 Kitap) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakan Ertin’e Armağan pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.