Güzele Bakan Karınca pdf – Yandex indir

Güzele Bakan Karınca pdf – Yandex indir

Güzele Bakan Karınca, Sevinç Çokum’un 1991-2000 yılları arasında dokunaklı ve kalıcı güzelliği arayış yazılarından oluşuyor.  Çoğu kez hafızamızda, kiminin şairi silinip gitmiş, kimisi unutulmuş birçok tanıdık mısralar üzerinden geçmiş zamanın peşinden gidiyor. Bununla da yetinmeyip okuyucuyu her şeyin daha bir estetiğe; daha bir düşünmeye, duyguya, derinliğe meyyal olduğu zamanlara; kelimelerin daha seçkin, daha anlamlı olduğu yaşantılara; şimdiki gibi içi boşaltılmış değil sahici bir karşılığı olan değerlere götürüyor.
Bazen bir şiir takılır dilimize. Geçmişten… Loş bir sınıfın penceresinden sonbahar serinlikleri içinde gülümser… Kimindir bilemeyiz. Yıllar sonra durup düşünürüz. Ne zaman, nasıl bir heyecanla, hangi şartlarda yazıldığını… 
İnsanlara, tezgâhlara, kâğıtlara kolaydı
Biz bu kadar eğilmezdik çocuklar olmasaydı…
 

Güzele Bakan Karınca isimli 190 sayfadan oluşan kitap ; Sevinç Çokum tarafından yazılmış ve KAPI YAYINLARI yayınevinin 07.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Hikemü’l Ataiyye pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Hikemü’l-Ataiyye indir, Hikemü’l-Ataiyye oku ve Hikemü’l-Ataiyye pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Güzele Bakan Karınca pdf – Yandex indir - PDF indir