Günün Geç Vakitleri pdf – Yandex indir

Günün Geç Vakitleri pdf – Yandex indir

Uluslararası yazın çevrelerince 20. yüzyılın “bilimkurguya edebiyat saygınlığı kazandıran” seçkin yazarları arasında ilk sıralarda anılan Ursula K. Le Guin; edebiyat yaşamının başından beri şiire özel bir yer ayırmış, şiirlerini belirli aralıklarla, bağımsız bütünler ve yer yer de özel seçkiler vasıtasıyla okura sunmuştur. Roman ve öykülerinde kurduğu benzersiz dili derinden akan bir su gibi izleyip belirlemiş olan Le Guin şiirinin son örnekleri Late in the Day adıyla 2016 yılında yayımlanmıştı. Günün Geç Vakitleri, bu şiir toplamını Le Guin’in kendi yazmış olduğu önsöz, sunuş, sonsöz ve ek metinlerle birlikte Türkçeye aktarıyor: İnsancıllığın ölümünün vahşî törenlerle kutsandığı bir çağda kâh eşyanın, kâh mitolojik kahramanların, kâh doğanın insancıllığına sığınan, okuyana hem son hem sonsuzluk hissini aynı kuvvette duyuran ebedî bir zaman’ın şiirleri…
 

Günün Geç Vakitleri isimli 128 sayfadan oluşan kitap ; Ursula K. Le Guin tarafından yazılmış ve AYRINTI YAYINLARI yayınevinin 07.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bataklık Çiçeği (Ciltli) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Bataklık Çiçeği (Ciltli) indir, Bataklık Çiçeği (Ciltli) oku ve Bataklık Çiçeği (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Günün Geç Vakitleri pdf – Yandex indir - PDF indir