Gülme Teorileri Bağlamında Letayifat-ı Nasreddin Hoca’nın Paris Yazması pdf – Yandex indir

tarafından
5
Gülme Teorileri Bağlamında Letayifat-ı Nasreddin Hoca’nın Paris Yazması pdf – Yandex indir

Adı anıldığı andan itibaren insanların ruh hâlini olumlu yönden etkileyebilmek herhalde nadir insanın imtiyazıdır. Nasreddin Hoca, bu nadir imtiyazı elde etmiş, gerçekte yaşadı mı uydurma bir tip mi tam olarak ne zaman yaşadı gibi tartışmaları aşmış, yüzyılları bir çırpıda geçmiş, sınırları tarumar etmiş bir Türk kültür kahramanıdır. Nasreddin Hoca, kendine has uyumsuzluğuyla, gerilimi yönetme biçimiyle, haddini bilme veya haddini bildirme yöntemiyle mizah gibi üretildiği zamana, kültüre fazlaca bağlı ve son kullanma tarihi olan bir unsuru adeta yeniden kurgulamıştır. Ona sınırlamaların üzerine çıkan bir güç ve enerji kazandırmıştır. Bu dehasıyla Nasreddin Hoca, Türk kültüründen doğan güçlü bir sembol tip olarak insanlığın yüzünü güldürmeye devam edecektir
 

Gülme Teorileri Bağlamında Letayifat-ı Nasreddin Hoca’nın Paris Yazması isimli 227 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Cavit Güzel tarafından yazılmış ve FENOMEN YAYINCILIK yayınevinin 11.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Çünkü Uzak pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Çünkü Uzak indir, Çünkü Uzak oku ve Çünkü Uzak pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Gülme Teorileri Bağlamında Letayifat-ı Nasreddin Hoca’nın Paris Yazması pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.