Güç Unsurları ve Küresel Barış pdf – Yandex indir

tarafından
10
Güç Unsurları ve Küresel Barış pdf – Yandex indir

Günümüzdeki sorunların çok aktörlü ve komplike olması tek bir güç unsuruna bağlı kalarak istenilen sonucun elde edilmesini engellemektedir. Artan savunma bütçeleri ve/veya savaş durumları hem savaşı açan hem de savaşa maruz kalan ülkelerin vatandaşları dışında dünyanın geri kalanı tarafından da sorgulanarak eleştirilmektedir.

Farkındalığı yüksek olan gelişmiş ülkelerde ise barışın uluslararası sistemde ne kadar önemli bir unsur olduğu bilinmektedir. Barışçıl ülkeler birer cazibe merkezi haline gelerek dünyanın her yerinden vatandaşları kendilerine çekmektedirler ve bu durum da o ülkeleri güç sahibi yapmaktadır.

Çalışmamız kapsamında, gücün geçmişten günümüze tanımları, unsurları, ülkelerin mevcut güç kaynakları ve bunları kullanış tarzları ile gücün küresel barış ortamına etkileri incelenmiştir. Bu sayede hem barış çalışmalarına hem de gücün ölçülmesi noktasında sosyal bilimler alanına katkı sunulmaya çalışılmıştır.
 

Güç Unsurları ve Küresel Barış isimli 204 sayfadan oluşan kitap ; Eda Görkem Akkuş tarafından yazılmış ve KUTLU YAYINEVİ yayınevinin 09.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Güç Unsurları ve Küresel Barış pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.