Gösterişli Bunalımlar pdf – Yandex indir

tarafından
7
Gösterişli Bunalımlar pdf – Yandex indir

“Hiç fark eden oldu mu? Boğaz’ın dibi, İstanbul’da yaşayanların hayal kırıklıklarıyla dolu. İnsanlar, hayatlarında taşımak istemedikleri tatsız gerçekleri Boğaz’ın dibinde boğuyorlar. Geçmişin bütün kötülüklerinin gömüldüğü yer burası. Dıştan bakıldığında dünyanın en güzel manzarasına sahip. Ah bir de çıplak gözle altı gözükebilse; aslında ne menem bir cehennemi saklıyor.”
 
Hayvan Birliği Yasası sayesinde hayvanlar insanlarla eş değer; yasalar karşısında birey sayılıyorlar. Günümüz İstanbul’u. Yasaya muhalif pek çok kişi de var.
 
Hayvan Gözetim Kurumu’ndaki görevinden ayrılan Ayhan’ın içsel dönüşümünü ele alan bu roman, Ayhan’ın yıkılmış evliliğini kurtarmaya çalışırken aynı zamanda kendi hakikatini keşfetme çabasını anlatıyor. İçinde bulunduğu toplumla ve kendi geçmişiyle yüzleşme sürecini, okurları derin düşüncelere sürükleyen akıcı, sarsıcı ve ironi dolu bir hikayede buluşturuyor. İnsana, hayvana ve hayata dair.
 
“Korkuyorum. Gün gelip denizin dibinde yığılan bu hayal kırıklıklarının, yıkılmış  umutların ve türlü mutsuzluğun şehrin boğazında kalarak hepimizi zamansız gelen bir yok oluşa mahkum etmesinden korkuyorum.”
 

Gösterişli Bunalımlar isimli 305 sayfadan oluşan kitap ; Furkan Uzun tarafından yazılmış ve EDEBİYATİST YAYINEVİ yayınevinin 07.02.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Gösterişli Bunalımlar pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.