Görüş Devrimi Görme Yetimizle İlgili Bildiğimiz Her Şey pdf – Yandex indir

tarafından
8
Görüş  Devrimi  Görme Yetimizle İlgili Bildiğimiz Her Şey pdf – Yandex indir

Görme Yetimizle İlgili Bildiğimiz Her Şey
 
Yetilerimiz, doğada yaşamımızı sürdürmemizi ve ürememizi sağlamak için milyonlarca yıl içerisinde evrimleşmiştir ve dolayısıyla, tıpkı kâğıdın ne olduğunu bilmeden kağıt zımbasını anlayamayacağımız gibi, kendisi için evrimleştikleri çevreyi bilmeden onları anlayamayız.  Fizyolojimiz X-ışınlarını bile görebilir, ancak bilincimiz bunu bir kenara atar. Diğer bir deyişle “süpergüçlerimiz var ama farkında değiliz,” diyor yazar. Bu kitabın asıl amacı “neden” sorularını yanıtlamak: Neden renkli görüyoruz? Neden gözlerimiz önde? Neden yanılsamalar görüyoruz? Neden harflerin şekilleri böyle?
 
“Hem çarpıcı hem eğlenceli; görme üzerine okuduğum en özgün yapıt.”
–Stanislas Dehaene,
 
“Changizi’nin Görüş Devrimi, insan beynini anlamamıza büyük etkileri olabilecek özgün fikirlerini özetliyor.”
–The Wall Street Journal
 
“Changizi, kitabı boyunca açıklamalarını, anlaşılmalarını kolaylaştıracak basit ve etkileyici görme deneyleriyle süslüyor ve gerçekten kökten farklı fikirler ortaya koyuyor olsa da savlarını aralarında sinirbilim, evrimsel biyoloji, tıp ve dilbilim gibi birçok disiplinden aldığı kanıtlarla destekliyor.”
–Scientific American Mind
 

Görüş Devrimi
Görme Yetimizle İlgili Bildiğimiz Her Şey isimli 256 sayfadan oluşan kitap ; Mark Changizi tarafından yazılmış ve ALFA YAYINLARI yayınevinin 19.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Görüş Devrimi Görme Yetimizle İlgili Bildiğimiz Her Şey pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.