Görünür Olmak Özel Alandan Kamusal Alana Kadına Bakış pdf – Yandex indir

Görünür Olmak  Özel Alandan Kamusal Alana Kadına Bakış pdf – Yandex indir

Yapılan pek çok araştırma dünya nüfusunun yaklaşık yarısını kadınların oluşturduğunu göstermektedir. Peki, bu kadınlar kamusal alanda ve özel alanda ne kadar görünüyor ve biliniyor? Yapılan araştırmalar, gözlemler, çıkan haberler gösteriyor ki ev içinde, iş hayatında, toplumsal alanda kadınların yaşadıkları, karşılaştıkları sorunlar, geldikleri konumlara ulaşma çabaları ne yazık ki çoğu zaman göz ardı edilmektedir.
Kadın konusunda neredeyse her gün yeni bir çalışma, bir araştırma yapılmakta; tezler, makaleler, kitaplar yazılmaktadır. Bunun temel nedeni, hayatın her alanına dokunan kadınlar hakkında söylenecek çok sözün olmasıdır.
Bu çalışmada amacımız, kadınların hayatın pek çok farklı alanındaki görünürlüklerine bakmaya çalışmaktır. Farklı alanlarda çalışan, farklı bakış açılarına sahip kadınların, kadını ve toplumsal hayatta kadının görünürlüğünü kendi yaklaşımları ile ele almaları bu çalışmayı zenginleştiren en temel ögedir. Esere katkı sağlayan yazarlarımızın dilinden evlilik içerisinde kadının büründüğü rollerden başlayarak edebiyatta, temel bilimlerde, sağlık sektöründe, tarımda, bilişim sektöründe, ticarette, akademide kadınların toplumsal olarak nasıl algılandıkları hem literatür incelemeleri hem de uygulama örnekleri ile değerlendirilmeye çalışılmıştır. Kadınların daha adil bir dünyada görünür olabilmesi dileği ile…
 

Görünür Olmak
Özel Alandan Kamusal Alana Kadına Bakış isimli 336 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 29.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Türk Ceza Kanunda İftira Suçu pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Türk Ceza Kanunda İftira Suçu indir, Türk Ceza Kanunda İftira Suçu oku ve Türk Ceza Kanunda İftira Suçu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Görünür Olmak Özel Alandan Kamusal Alana Kadına Bakış pdf – Yandex indir - PDF indir