Görsel Masal Anlatıcısı Çizgi Film ve Animasyonlar pdf – Yandex indir

tarafından
5
Görsel Masal Anlatıcısı Çizgi Film ve Animasyonlar pdf – Yandex indir

Ülkemizde çizgi film ve animasyonunun büyük gelişme gösterdiği 2000’li yıllara kadar çocuklar yabancı yapımların etkisine maruz bırakıldı. Temel Reis, Pembe Panter, Tom ve Jerry,  He-Man, Superman, Örümcek Adam, gibi pek çok Amerikan yapımlarıyla büyüdüler. Bu yüzden çocukları ilk etapta eğitici, eğlendirici yerli çizgi film ve animasyonlarla tanıştırmak gerekir. İyi hazırlanmış bir yapım, çocuğun sadece bilişsel ve ruhsal gelişimine değil aynı zamanda kültürel bakımdan zenginleşmesine de olumlu katkılar sağlar. Çocuk çizgi film ya da animasyon seyrederken başka kültürlerle tanışarak gerçek hayattan hayal dünyasına kapı aralar. Çocukların seyredeceği yapımlar onları eğlendirirken eğitmelidir. Zira çocuklar ekran karşısında hoş gibi görünen boş vakit geçirmeye maruz bırakılamayacak kadar önemlidir.
Bu kitapta çizgi film ve animasyonun tarihi sürecinden başlayarak ülkemizdeki son dönem yapımlara kadar birçok konu incelenmiştir. Çocuk ve çizgi film, çizgi film ve toplum, çizgi film ve animasyonun kullanıldığı alanlar gibi konularla çizgi film ve animasyonun tarihi serüveninde bir yolculuk yapılmıştır. Özellikle eğitsel boyutunun ele alındığı bu yapımların sosyal bilimlerden fen bilimlerine, ana dilden yabancı dil öğretimine kadar birçok alanda materyal olarak kullanılabileceğine dikkat çekilmiştir.
 
 

Görsel Masal Anlatıcısı Çizgi Film ve Animasyonlar isimli 100 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Ali Yağlı tarafından yazılmış ve KRİTER AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 21.08.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Görsel Masal Anlatıcısı Çizgi Film ve Animasyonlar pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.