Göremediğimiz Tüm Işıklar (Ciltli) pdf – Yandex indir

tarafından
7
Göremediğimiz Tüm Işıklar (Ciltli) pdf – Yandex indir

45 DİLDE, 15 MİLYON OKUYUCUYA ULAŞAN PULITZER ÖDÜLLÜ ROMAN
 
Gözlerinizi açın ve sonsuza kadar kapanmadan önce ne kadar çok şey görebilirseniz görün.”
 
Marie-Laure, bir müzede kilit ustası olan babasıyla birlikte Paris’te yaşamaktadır. Gözleri gün geçtikçe daha az görmeye başlayan Marie-Laure, altı yaşına geldiğinde görme yetisini tamamen kaybeder. Babası ona yaşadıkları mahallenin mükemmel bir minyatürünü yapar, böylece her yeri parmaklarıyla ezberler ve artık dışarı çıktığında evinin yolunu bulabilecektir. On iki yaşındayken, bir sabah savaşın kara bulutları şehrin üzerine çökünce, yanlarına müzeye ait içi sırlarla dolu bir taşı da alarak Fransa’da deniz kenarında bir evde yaşayan ve yirmi yıldır dışarı adım atmamış olan amcalarının yanına gitmek zorunda kalırlar.
 
Almanya’da bir maden kasabasında kız kardeşiyle birlikte bir yetimhanede büyüyen Werner’in önündeki tek seçenek, on beş yaşına geldiğinde babasının öldüğü madende çalışmaktır. Işık kadar beyaz saçları ve sonsuz merak içinde yüzen zihni ile Werner özel bir çocuktur. Bir gün şans eseri eski bir radyo bulur ve bunu çalışır hale getirir. Karşılaştığı her elektronik aleti hızlıca tamir etmeye başlayınca bir subay tarafından keşfedilir ve özel bir okula gitme fırsatı elde eder. Orada dâhi olmasının bedelini ödeyip, hayatın acı taraflarına tanıklık ederken kendisini Marie-Laure ile kaderlerinin kesişeceği Saint-Malo’da bulur.
 
Göremediğimiz Tüm Işıklar yayınlandığından beri milyonlarca sattı ve son yılların tüm dünyada en çok konuşulan romanlarından biri oldu.
 
Pulitzer – Yılın romanı ödülü
New York Times – Yılın en iyi on kitabından biri
Goodreads ve Wall Street Journal – Okuyucu tercihleriyle yılın en iyi tarihi romanı
Amazon – Yılın en iyi üç kitabından biri
Apple – Yılın kitabı
The Guardian –Yılın en iyi kitaplarından biri
Kirkus – Yılın en iyi romanı
Library Reads, Hudson Bookseller, Kobo, Bookpage, Washington Post, audible.com ve Indigo – Yılın en iyi kitabı
National Book Award finalisti
 
 

Göremediğimiz Tüm Işıklar (Ciltli) isimli 576 sayfadan oluşan kitap ; Anthony Doerr tarafından yazılmış ve DİYOJEN YAYINCILIK yayınevinin 27.10.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Göremediğimiz Tüm Işıklar (Ciltli) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.