Gördesli Makbule ve Demirci Akıncıları pdf – Yandex indir

tarafından
11
Gördesli Makbule ve Demirci Akıncıları pdf – Yandex indir

Yazarımız Serra Menekay’ın, 10’uncu kitabı tarihi bir roman… “Gördesli Makbule ve Demirci Akıncıları”…
Kitaba adını veren Gördesli Makbule’nin şehadetinin bu sene 100’üncü yıldönümü olunca son tahlilde kitap farklı bir anlam kazanıyor. Roman içerisinde, Makbule ile birlikte, kurtuluş mücadelemizde önemli bir yer edinmiş Demirci Akıncıları gibi birçok kahramanı da tekrar kucaklamak ve anmak, yine birçok tarihi olayı tekrar yaşamak fırsatına da sahip oluyoruz.
             
Sanatçı Pınar Ayhan kitap ile görüşlerini arka kapakta şu şekilde ifade ediyor:
 “Kurtuluş tarihimizin kahramanları bu kitapta, yüz yıl sonra onların fedakârlıklarını en iyi anlayan yazarlardan biri tarafından anılıyor.
Serra Menekay, titiz araştırmacılığını yüreğinin en derinlerindeki vatan sevgisiyle harmanlayarak anlatıyor topraklarımızda yaşananları. Kısacık ömründeki varlığını vatanının bağımsızlığına armağan eden efelerin kınalısı Gördesli Makbule’yi, yürekli yavuklusu Halil Efe’yi, yiğit Parti Pehlivan Ağa’yı, sözü özü bir İbrahim Ethem’i ve vicdanın ağırlığında ezilerek yitip giden Çerkes Ethem’i ve nicelerini anlatan bu kitap sayesinde elinizde bir pusula tutuyormuş gibi hissedeceksiniz. Bu pusula ihanette, haksızlıkta kaybolan ruhlara dürüstlüğün, mertliğin, cesaretin ve vatan aşkının yönünü gösterirken yüz yıl önce bize bu toprakları armağan edenlere teşekkür etmemizi de sağlayacak.
Serra Menekay bu eseriyle hepimizin yerine şanlı tarihimizin kahramanlarını yâd ederek yine bir vefa borcunu ödememize fırsat tanıyor…
 

Gördesli Makbule ve Demirci Akıncıları isimli 278 sayfadan oluşan kitap ; Serra Menekay tarafından yazılmış ve GALEATİ YAYINCILIK yayınevinin 22.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kuyruklu Hikayeler pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kuyruklu Hikayeler indir, Kuyruklu Hikayeler oku ve Kuyruklu Hikayeler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Gördesli Makbule ve Demirci Akıncıları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.