Gizli İkna İnsan Davranışını Şekillendiren Hayalet Etkiler pdf – Yandex indir

tarafından
12
Gizli İkna  İnsan Davranışını Şekillendiren Hayalet Etkiler pdf – Yandex indir

Jonah Berger, ikna sürecini örten perdeyi müthiş içgörüleriyle aralıyor ve insan davranışının hayranlık uyandırıcı gizemli yanlarını gün yüzüne çıkarıyor.
 
Robert Cialdini, İknanın Psikolojisi’nin yazarı
 
Son günlerde yaptığınız bir tercihi düşünün, irili ufaklı herhangi bir tercihi: Öğle yemeğini nerede yiyeceğinizden tutun da seçimlerde kime oy vereceğinize uzanan yelpazedeki herhangi bir kararınızı… Neden o tercihi yaptınız? Neden diğerini değil de bunu seçtiniz?
Yaşamdaki tercihlerimizin tamamen kendimize ait olduğunu sanıyoruz, ancak yazar Jonah Berger bu konuda farklı düşünüyor. Attığımız hemen her adımda diğer insanların ilk bakışta göremeyeceğimiz kadar belli belirsiz izleri var. Söz konusu “sosyal etki”yi insanın benzerlik arzusu, farklılaşma isteği ve taklit yeteneği üzerinden inceleyen yazar, insan davranışının irrasyonel görünen kimi yönlerine ışık tutuyor.
Berger’in deyişiyle “Sosyal etki olgusuyla ilgili içgörü kazanarak, bu etkiyi kullanabilir, hem kendi hayatlarımızı iyileştirmek hem de başkalarına yardımcı olmak için faydalanabiliriz. Genellikle hayalet gibi görünmez olan bu etkileri anlamak, hepimizin daha güzel hayatlar yaşamasını sağlayabilir.”
 

Gizli İkna İnsan Davranışını Şekillendiren Hayalet Etkiler isimli 260 sayfadan oluşan kitap ; Jonah Berger tarafından yazılmış ve MEDİACAT KİTAPLARI yayınevinin 26.01.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Gizli İkna İnsan Davranışını Şekillendiren Hayalet Etkiler pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.