Genlerim Yüzünden Eşcinsellik ve Bilimsel Kanıtlar pdf – Yandex indir

tarafından
62
Genlerim Yüzünden Eşcinsellik ve Bilimsel Kanıtlar pdf – Yandex indir

Eşcinsel bireyler, eşcinsel mi doğarlar yoksa eşcinsel mi olurlar?                                                                                  İnsanlar heteroseksüel mi doğarlar?                                                                                                                              Eşcinsel bireyler cinsel yönelimlerini değiştirebilirler mi?
Batı dünyası büyük ölçüde eşcinselliğin doğuştan ve değişmez olduğuna inanıyor ancak bilimsel bulgular inanılmaz derecede açık: eşcinsellik herhangi bir şekilde biyolojik donanımızın sonucu değildir. Aslına bakılırsa eşcinsel bireylerin yaklaşık yarısı yaşamın doğal akışında heteroseksüelliğe yönelmektedir. Bu durumdan ise yalnızca çok az insan haberdar.
Bu basit, kapsamlı ve herkesin erişimine açık kitap, on binden fazla bilimsel çalışmaya yönelik tarafsız ve akılcı bir değerlendirme girişimidir. Bu değerlendirme sonucunda ortaya çıkan tek muhtemel sonuç eşcinselliğe herhangi bir biyolojik katkının oldukça zayıf ve dolaylı olduğu yönünde. Ancak bu, eşcinselliğin bir tercih olduğu anlamına gelmiyor. Aksine, kişinin kendi içinde var olduğunu keşfettiği bir durum. Eşcinsellik büyük çoğunlukla çevreseldir ve yaşam olaylarına kişisel tepkilerin giderek artan bir sonucudur. Eşcinsel çekim duyan bireyler yönelimlerinin kurbanı değildirler. Köklü ve güçlü çevresel tepkilere karşı ustalaşan diğer insanlardan farklı değildirler. Bu konunun ilgilisine verilen gerçekçi ve bilimsel yanıtlar, sağlıklı bilgilendirme sayesinde eşcinsel çekime sahip olduğunu düşünen herkeste ruhsal bir rahatlama sağlayacaktır.
Neil ve Briar Whitehead, yaklaşık yirmi yıldır eşcinselliği araştırıyorlar. Neil biyokimya doktorası olan bilimsel bir araştırmacı. Briar ise bir yazar.
 

Genlerim Yüzünden Eşcinsellik ve Bilimsel Kanıtlar isimli 311 sayfadan oluşan kitap ; Neil Whitehead tarafından yazılmış ve AYIK KİTAP yayınevinin 14.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İnterseks- Hermafrodit ve Eşcinsel Norm ve Norm Dışı Cinsellik Farklar, Nedenler,Öneriler pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İnterseks- Hermafrodit ve Eşcinsel & Norm ve Norm Dışı Cinsellik Farklar, Nedenler ve Öneriler indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Genlerim Yüzünden Eşcinsellik ve Bilimsel Kanıtlar pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.