Genç Kumandan Üsame Bin Zeyd pdf – Yandex indir

Genç Kumandan Üsame Bin Zeyd pdf – Yandex indir

Üsâme, Efendimiz’in (sav) hususi şefkat, himaye ve terbiyesine mazhar olmuş, çocukluğunu Efendimiz’in (sav) dizi dibinde geçirmiş şanslı bir çocuktu. Onun  (sav) birçok iltifatına nail olmuştu. Bir lakabı da “Hubbî” idi. Efendimiz (sav)  onu çok sevdiği için ona bu lakap verilmişti.
Asrı Saadette doğrudan doğruya kutsi İslâm beşiğinde dünyaya gelmiş olan Üsâme’nin temiz ruhu, küfür, şirk, cehalet ve fesat pislikleriyle kararmamıştı. Bu durum onun, Efendimiz’in (sav) yüksek ahlakını benimseyip yaşaması ve daha sonraki nesillere aktarması için güzel bir zemin olmuştu.
Kendisini kılıç, kalkan, ok ve mızrak kullanmada geliştiriyordu. Çünkü bir hedefi vardı. O da Efendimiz’i (sav) korumak ve O’nun (sav) hayır duasını almaktı. Onun bu yöndeki gayretlerini gören Efendimiz (sav), onu genç yaşında kumandanlıkla görevlendirdi.
 

Genç Kumandan Üsame Bin Zeyd isimli 256 sayfadan oluşan kitap ; Metin Demircan tarafından yazılmış ve MİHENK KİTAP yayınevinin 27.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yürümek / Bütün Eserleri 2 pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Yürümek / Bütün Eserleri 2 indir, Yürümek / Bütün Eserleri 2 oku ve Yürümek / Bütün Eserleri 2 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Genç Kumandan Üsame Bin Zeyd pdf – Yandex indir - PDF indir