Geleneksel Tıpta Tabiatları Tanıma pdf – Yandex indir

tarafından
9
Geleneksel Tıpta Tabiatları Tanıma pdf – Yandex indir

Doktor Seyyid Ebu’l Habib’in hazırladığı “ Tabiatları Tanıma” adlı eserinde bitkiler mizacının özelliklerinin yanında tedavisel ve etken maddeleri ile de tanıtılmıştır. Bu tür yaklaşım ve çalışmalar bitkilerin kullanım alanlarını genişletmeye ve işlevselliğini artırmaya yardımcı olacaktır. İlmi terminolojiye ve uygulama esaslarına uyulması ile birlikte dini birikimde ve İran geleneksel tıp tecrübesinde yer sahibi bu ilmi daha güzel beyan edecektir. Bitkisel ilaçların uygulanabilirliği noktasındaki eksikliği modern tıp seviyesine ulaştırabilecektir.
Bu tarz kitapların, bitkisel ilaçların tedavi sahasında doğru kullanımına ve bu alanda çalışan doktorların bitkisel ilaçların özellikleri hakkındaki bilgilerine katkı sağlamasını, insanlığın şifa saçan bu bitkilerden (kaynağı her şeyden münezzeh olan yüce Allah’tır) faydalanmasını ümit ediyoruz. İnşallah.
Bütün hastaların Müslüman tabipler eliyle şifa bulması ümidi ile..
 

Geleneksel Tıpta Tabiatları Tanıma isimli 192 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Seyyid Ali Ebu’l-Habib tarafından yazılmış ve GELENEKSEL TIP KİTAPLIĞI yayınevinin 23.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Geleneksel Tıpta Tabiatları Tanıma pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.