Geç Dönem Çağatay Türkçesiyle Yazılmış Risale-i Attarlık (Tacü’r-Risale) İnceleme-Metin-Dizin-Tıpkıbasım pdf – Yandex indir

tarafından
9
Geç Dönem Çağatay Türkçesiyle Yazılmış Risale-i Attarlık (Tacü’r-Risale) İnceleme-Metin-Dizin-Tıpkıbasım pdf – Yandex indir

Yüzyıllardır yazı ve kültür dili olarak kullanılan Türk dili aynı zamanda zengin Türk kültürünün de taşıyıcısı olmuştur. Edebiyat, tarih, sanat, felsefe, tasavvuf, din, sosyal yaşantı, ticaret gibi hemen hemen hayatın her alanıyla ilgili sayısız eser Türk dili ile kaleme alınmıştır. Bu eserlerin bir bölümünü de geç dönem Çağatay Türkçesi ile yazılmış ve Uygur Türklerinin ticaret ve meslek yaşantıları hakkında bilgi veren risaleler oluşturur. Elinizdeki bu kitap Uygur Türkleri arasında yaşayan geleneksel mesleklerden biri olan attarlık ile ilgilidir. İçerisinde attarlık mesleğinin adap ve kaideleri başta olmak üzere zengin dil ve kültür malzemesi barındıran Risâle-i Attârlık, İnceleme, Metin, Dizin ve Tıpkıbasım başlıkları altında ele alınmıştır. Bu kitapta eserin içeriği, dil özellikleri ve söz varlığı ortaya konularak okuyucunun istifadesine sunulmuştur.
 

Geç Dönem Çağatay Türkçesiyle Yazılmış Risale-i Attarlık (Tacü’r-Risale) İnceleme-Metin-Dizin-Tıpkıbasım isimli 156 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Mehmet Mustafa Karaca tarafından yazılmış ve GRAFİKER YAYINLARI yayınevinin 23.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Geç Dönem Çağatay Türkçesiyle Yazılmış Risale-i Attarlık (Tacü’r-Risale) İnceleme-Metin-Dizin-Tıpkıbasım pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.