Gazi Babamız pdf – Yandex indir

Gazi Babamız pdf – Yandex indir

“Kasım Mehmet Teke’nin yetişkinlere ve çocuklara hitap eden Gazi Babamız kitabı çok değerli bir çalışma. Kitap bize Cumhuriyet’in ilk yıllarında çocuklara verilen önemi anlatıyor. Arşivlerden alınan belgeler kitabı zenginleştiriyor. Çocukların o yıllarda büyüklere yönelik taleplerine bakıyoruz; kimi talepler hâlâ karşılanmış değil… Mutsuz çocuklar mutsuz yarınlar demektir. O yüzden çocuklarımıza çiçekler gibi özen göstermeli, sağlıklı ve eğitimli bir nesil için üzerimize düşen görevleri yerine getirmeliyiz. Bu ülkenin çocukları hepimizin çocuklarıdır.
Cumhuriyet Türkiye’si çocuklara verdiği önemi onlara bir bayram hediye ederek gösterdi. Ancak Cumhuriyet’in sevgisi bundan ibaret değildir. Elinizde tuttuğunuz kitabın içindeki satırlar ve belgeler, Cumhuriyet’i kuranların mutlu ve sağlıklı nesiller yetiştirmek için gösterdiği farklı çabaları da anlatıyor. K. Mehmet Teke, bugünün ve yarının çocukları için zahmetli ama çok yararlı bir çalışma yapmış. Kendisini bu güzel çalışmasından dolayı kutlarım. Umarım bu eser, okullarda yardımcı kitap olarak da okutulur.”
Melih AŞIK
 
Cumhuriyet’i kuran kadroların çocuklar için yaptığı çalışmaları, Mustafa Kemal Atatürk’ün kendisine “Gazi Baba” diye hitap eden çocuklarla ilişkilerini tanıklıklar ve belgelerle anlatan değerli bir kaynak.
 

Gazi Babamız isimli 224 sayfadan oluşan kitap ; Kasım Mehmet Teke tarafından yazılmış ve BİLGİ YAYINEVİ yayınevinin 07.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Batı’dan Doğu’ya Tarih pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Batı’dan Doğu’ya Tarih indir, Batı’dan Doğu’ya Tarih oku ve Batı’dan Doğu’ya Tarih pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Gazi Babamız pdf – Yandex indir - PDF indir