Gastronomi Turizmi ve Trabzon Potansiyeli pdf – Yandex indir

tarafından
22
Gastronomi Turizmi ve Trabzon Potansiyeli pdf – Yandex indir

Günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler için lokomotif sektör görevini gören turizm sektörü her geçen gün büyümektedir. Büyümekte olan turizm pazarından ülkeler ve çok uluslu şirketler daha fazla pay alma çabası içerisindedirler ve bu nedenle de yeni ürün ve hizmetler kolaylıkla ve hızlı bir şekilde günlük hayatlara ulaşmaktadır.
Dünyada turizmle ilgili gelişmeler incelendiğinde, turistik destinasyonların pazarlanmasında “gastronominin” önemli bir role sahip olduğu, yerel ve uluslararası yemek kültürünün de son yıllarda bir destinasyonun sahip olduğu en değerli çekiciliklerden biri olduğu ve turistlerin yerel yiyecekleri tüketmesinin çarpan etkisiyle yerel ekonomiye kazanç sağladığı görülmektedir.
Bu nedenle kitapta, alternatif turizm, gastronomi turizmi, turizmin ekonomik yönü ve çeşitli sektörler üzerindeki olumlu etkileri, Trabzon Mutfağı ve bölgenin gastronomisine yön veren yerel organik lezzetleri, Trabzon’un coğrafi işaretli ürünleri ve Trabzon ve çevresinde satılan sokak lezzetleri hakkında bilgiler vererek Trabzon’un gastronomi turizmi potansiyeli konusunda farkındalık yaratmaya çalışılmıştır.
 

Gastronomi Turizmi ve Trabzon Potansiyeli isimli 188 sayfadan oluşan kitap ; Öğr. Gör. Fegan Mutlu tarafından yazılmış ve KRİTER BASIM YAYIN DAĞITIM yayınevinin 27.01.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Gastronomi Turizmi ve Trabzon Potansiyeli pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.