Futbol Hakemi pdf – Yandex indir

tarafından
42
Futbol  Hakemi pdf – Yandex indir

Futbolda en çok tartışılan konu hakem kararları. Tüm futbol severler başarısızlıklarını hakem kararlarına bağlamakta ve pozisyonları hep kendi tuttuğu takım gözünden değerlendirmekte.
Hakemlik çok zor bir iş. Bir hakemin, perspektif, önüne oyuncu gelme, gerekli noktada olamama, başka bir pozisyonla ilgilenme gibi sebeplerle herşeyi görmesi ve anında doğru kararı vermesi mümkün değil. Üç boyutlu dünyada bir insan iki boyutu iyi görebilmesi nedeniyle hakeme yardımcılar verilmiş. Teknojiden, Gol Çizgisi Teknolojisi ve VAR (Video Yardımcı Hakemi) uygulamaları hakeme yardımcı olmasına rağmen işin zorlığu nedeniyle bir çok hatalı kararlar verilebiliyor.
Bu kitapta  taraflı ve sübjektif hakem değerlendirmelerine karşı objektif bilimsel yaklaşımlarla hakem değerlendirme yolları incelenmekte ve çok enteresan sonuçlar ortaya çıkmakta. Hakemleri, tayinlere, takımın maçlarındaki performansına, gösterdiği kartlara, aldığı ceza ve ödüllere, gözlemci notlarına bilimsel ve ojektif bir yaklaşımla değerdirme yolları anlatılma ve örnekler verilmekte. Bilimsel ve objektif bir yaklaşımla bazı hakem tayinlerinin ve bazı hakemlerin bazı takımları kolladığı görülmekte. Hedef hakem hatalarının insani hata ve iyi niyet dışına çıkmaması.
 

Futbol Hakemi isimli 96 sayfadan oluşan kitap ; İlhan Durusoy tarafından yazılmış ve BOYUT YAYIN GRUBU yayınevinin 20.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan ASAD-2021: Spor-Eğitim-Sağlık pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde ASAD-2021: Spor-Eğitim-Sağlık indir, ASAD-2021: Spor-Eğitim-Sağlık oku ve ASAD-2021: Spor-Eğitim-Sağlık pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Futbol Hakemi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.