Fransız Hukuku Işığında Temel Özgürlükler Hukuku pdf – Yandex indir

tarafından
6
Fransız Hukuku Işığında Temel Özgürlükler Hukuku pdf – Yandex indir

Temel özgürlükler hukukunu Fransız hukuku perspektifinden ele alan kitap, Bordeaux Üniversitesi Hukuk Fakültesi lisans eğitiminin üçüncü yılında Profesör Brisson tarafından verilen temel özgürlükler hukuku ders notlarından faydalanılarak hazırlanmıştır. Kitap temel özgürlükler hukukunun felsefi altyapısından başlayarak, temel özgürlükler hukukunun omurgasını oluşturan ve günümüz doktrininde tartışılan birçok konuya değinmektedir. Birçoğu ilk defa Türkçe bir akademik çalışmada yer alan Fransız Danıştay’ının (Conseil d’Etat), Anayasa Mahkemesi’nin (Conseil Constitutionnel) ve AİHM’in 250’ye yakın temel içtihadına atıf yapılmaktadır. Söz konusu içtihatların her biri özenle incelenmiş ve ifade edildiği kontekste uygun olabildiğince öz ve sade bir şekilde açıklanmaya çalışılmıştır. Kitabın temel özgürlükler hukukunun Türkiye’deki gelişimine ve bu alanda çalışma yapan hukukçulara önemli bir katkı sağlayacağını ümit ediyorum.
 

Fransız Hukuku Işığında Temel Özgürlükler Hukuku isimli 218 sayfadan oluşan kitap ; Hamza Mazlum tarafından yazılmış ve LEGAL YAYINCILIK yayınevinin 07.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Medeni Usul Hukukunda Dava Değeri pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Medeni Usul Hukukunda Dava Değeri indir, Medeni Usul Hukukunda Dava Değeri oku ve Medeni Usul Hukukunda Dava Değeri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Fransız Hukuku Işığında Temel Özgürlükler Hukuku pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.