Fiziğin Gözünden Dünya pdf – Yandex indir

tarafından
10
Fiziğin Gözünden Dünya pdf – Yandex indir

Kendilerini bilimle ilgili görmeyen okuyucular için bile
Fiziğin Gözünden Dünya anlaşılır bir biçimde yazılmış, davetkâr bir kitap olan Fiziğin Gözünden Dünya pek çok kişi tarafından okunması ve takdir edilmesi gereken bir kitap.”
– Jocelyn Bell Burnell
 
 
Jim Al-Khalili, modern fiziğin açığa çıkardığı derin görüşlere ışık
tutarak, bizi bu çok önemli bilim dalının evren ve evrenin doğası hakkında söylediklerini anlamaya davet ediyor.
 
Al-Khalili uzay, zaman, enerji ve maddenin temel kavramlarıyla
başlayıp modern fiziğin üç temel direği olan kuantum teorisi, görelilik ve termodinamiğe bir bakış sağlıyor. Harika örnekler ve düşündürücü analojilerden yararlanarak fizikteki en büyük fikirleri sunup okuru aydınlatıyor. Fizik, çevremizde gördüğümüz doğal dünyayı doğru bir şekilde açıklayan, dürüstlük ve şüphe gibi temel değerler tarafından yönlendirilen bir girişim olarak her zamankinden daha temel ilkelere ulaşmaya çalışan cesur bir insan arayışı şeklinde ortaya çıkıyor. Fizikçinin keşfettiği bilgi bizi hem güçlendiriyor hem de mütevazı hâle getiriyor.
 
Fizik bugün bile bilinmeyenin içine cesurca herkes için dalmaya devam ediyor.
 
En esrarengiz bilimsel fikirleri bile erişilebilir ve çekici hâle getiren bu son derece bilgilendirici kitap, fiziğin neden önemli olduğunu gözler önüne serip herkesi çevremizdeki dünyadaki hakikati aramanın derin macerasına şahit olmaya çağırıyor.

 
 

Fiziğin Gözünden Dünya isimli 196 sayfadan oluşan kitap ; Jim Al-Khalili tarafından yazılmış ve EPSİLON YAYINEVİ yayınevinin 22.08.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Fiziğin Gözünden Dünya pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.