Fetihleri Anlamak Fatihleri Anmak II Fethedilemeynin Fethi Kars-Anı Şehrinin Alınışı pdf – Yandex indir

tarafından
7
Fetihleri Anlamak Fatihleri Anmak II  Fethedilemeynin Fethi Kars-Anı Şehrinin Alınışı   pdf – Yandex indir

Dünya Siyasî tarihine adını altın harflerle yazdıran Sultan Alp Arslan ve zaferleri Malazgirt Zaferi’nin 950. Yıl Dönümü vesilesiyle 2021 yılı içerisinde çeşitli kültür sanat faaliyetleriyle yâd edilmiştir. 

Farklı dönemlerde Ermeni ve Bizans kuvvetlerinin elinde bulunan Orta çağın “Fethedilemez” diye ifade edilen en muhkem kalelerden Anı Şehri’nin, Selçuklular tarafından fethi ve bu zaferin yarattığı kaosla birlikte başlattığı fütûhat çağları aşarak bir şeref nişanesi olmayı başarmıştır. Yaşadığımız topraklardaki ilk fetih camisinin şahitliğinde, Diyâr-ı Rum’dan Anadolu’ya dönüşen sürecin tohumları atılmıştır. 

Orta Asya’nın bozkırlarında ova savaşçıları olarak görülen birliklerin, sarp kayalıklar çevrili büyük surlara sahip Anı karşısında muvaffakiyet kazanması beklenen bir şey değildi. Bu mücadelenin kavramsal olarak karşılığını ve Anı’ya diz çöktüren komutan Ebu’l-feth Sultan Alp Arslan’ı, aralarında genç araştırmacılarımızın ve kıymetli akademisyenlerimizin bulunduğu bu eserle ele aldık. Fethinden günümüze kadar stratejik önemini koruyan Anı ve dolayısıyla Kars şehrinin barındırdığı tarihi-kültürel arka planı sizlerle buluşturduk.
 

Fetihleri Anlamak Fatihleri Anmak II
Fethedilemeynin Fethi Kars-Anı Şehrinin Alınışı isimli 280 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Yaşar Kop tarafından yazılmış ve OKÇULAR VAKFI yayınevinin 07.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Anadolu Destanı (Ciltli) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Anadolu Destanı (Ciltli) indir, Anadolu Destanı (Ciltli) oku ve Anadolu Destanı (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Fetihleri Anlamak Fatihleri Anmak II Fethedilemeynin Fethi Kars-Anı Şehrinin Alınışı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.