Feminizm, Ekoloji, Toplumsal Direniş pdf – Yandex indir

tarafından
7
Feminizm, Ekoloji, Toplumsal Direniş pdf – Yandex indir

Türkiye ve dünya önemli bir değişim döneminden geçiyor. Doğal olarak böyle bir dönem pek çok alandaki tartışmaların yeniden ele alınmasına yol açıyor. Günümüzün en önde gelen tartışma başlıklarını kapsayan Feminizm, Ekoloji, Toplumsal Direniş akademik faaliyetlerini, daha yaşanabilir, özgür ve adil bir dünya ve ülke yaratma mücadelesiyle birleştiren Şemsa Özar’a öğrencileri, yol arkadaşları ve meslektaşları tarafından armağan olarak hazırlandı. Bu kitapta, kapitalizme, erkek egemenliğine, ana akım iktisat yaklaşımına ve tüm bunların elbirliği ile yol açtığı iklim krizine ilişkin eleştirel analizlere ve daha iyi bir dünya idealiyle oluşturulan alternatif yaklaşımlara mücadele pratikleri ve örgütlenme deneyimleriyle ilgili ufuk açıcı örnekler eşlik ediyor. Her biri kendi alanında yetkin yazarlarca kaleme alınan metinler ve söyleşiler, dünyanın ve ülkenin güncel meselelerine ilişkin entelektüel tartışmaları yansıtmakla yetinmiyor; entelektüel faaliyeti, hayatı dönüştürmeye yönelik pratikle bütünlüğü içinde ele alıyor.
Feminizm, Ekoloji, Toplumsal Direniş kitabında Aylin Vartanyan Dilaver, Ayşe Damla Pinçe, Begüm Özkaynak, Ceren Özselçuk, Ebru Kongar, Emel Memiş, Feryal Saygılıgil, Gülay Günlük-Şenesen, Gülay Toksöz, Handan Çağlayan, İlke Ercan, Serap Güre, Murat Koyuncu, Mustafa Şahin, Nurcan Baysal, Tülin Arman, Yahya Mete Madra, Zeynep Gambetti, Zeynep Kadirbeyoğlu ve Kaner Atakan Türker çalışmalarıyla yer almaktadırlar.
 

Feminizm, Ekoloji, Toplumsal Direniş isimli 328 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve NOTABENE YAYINLARI yayınevinin 25.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Görkemli Şiirler pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Görkemli Şiirler indir, Görkemli Şiirler oku ve Görkemli Şiirler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Feminizm, Ekoloji, Toplumsal Direniş pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.