Feminist Tarihin Peşinde pdf – Yandex indir

tarafından
13
Feminist Tarihin Peşinde pdf – Yandex indir

Feminist Tarihin Peşinde Joan W, Scott’un son yirmi beş yıl içinde toplummsal cinsiyet, feminist tarihyazımı, farklılık ve deneyim gibi konular bağlamında tartıştığı kavramları ve kuramları içeren bazı önemli makalelerinden oluşuyor. Yazar, kuramla siyaset arasındaki gerilimli fakat üretken ilişkiyi ustalıkla irdelerken, bu ilişkinin kendi hayatındaki yansımalarını da samimi bir dille paylaşıyor. Judith Butler’ın “zekası ve tutkusuyla zamanımızın en etkileyici feminist tarihçisi” olarak tasvir ettiği Joan W. Scott, Feminist Tarihin Peşinde’de kendi deneyimiyle “kurtarılmış bir gelecek için sabit bir plan” sunmak yerine eleştirel düşüncenin özgürleştirici gücünün altını çiziyor.

Elinizdeki bu derleme kitap ilk defa Türkçe olarak yayımlanmaktadır. Yazar Joan W. Scott ve derleyenler Fahriye Dinçer, Özlem Aslan tarafından seçilen makaleler, feminist tarih alanında önemli bir boşluğu doldurmayı hedefliyor. Bu kitap, başta Kadın Araştırmaları ve Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları olmak üzere, özelde tarih bölümleri ve genelde tüm sosyal bilimler alanlarında çalışmalar yürüten akademik disiplinler için oldukça önemli bir kaynak eser niteliğindedir.
 

Feminist Tarihin Peşinde isimli 253 sayfadan oluşan kitap ; Joan W. Scott tarafından yazılmış ve BGST YAYINLARI yayınevinin 26.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Yardım Rejiminin Yerel Düzeyde Örgütlenmesi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Sosyal Yardım Rejiminin Yerel Düzeyde Örgütlenmesi indir, Sosyal Yardım Rejiminin Yerel Düzeyde Örgütlenmesi oku ve Sosyal Yardım Rejiminin Yerel Düzeyde Örgütlenmesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Feminist Tarihin Peşinde pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.