Feminist Antifaşizm Ortak Olanın Karşı-Kamusallıkları pdf – Yandex indir

tarafından
4
Feminist Antifaşizm  Ortak Olanın Karşı-Kamusallıkları pdf – Yandex indir

Kürtaj, şiddet ve sömürü karşıtı feminist mücadelenin yeni örgütlenme biçimleri ve stratejileri neler olabilir? Tüm dünyada önce neoliberalleşme, ardından muhafazakârlaşma ile birlikte yükselişe geçen sağ/faşizan politikalar karşısında, bu soru belki de hiç olmadığı kadar mühim.  Zira hedef tahtasında kadınlar, LGBTQ+ bireyler, göçmenler ve güvencesizler var. Yaşama ve bedenlere yöneltilen bu şiddet karşısında Majewska, feminist mücadeleyi faşizme karşı savaşın tam merkezine yerleştiriyor. Polonya’daki SiyahProtesto, ABD’de başlayıp tüm dünyaya yayılan #MeToo kampanyası, ardından gelen Uluslararası Kadın Grevi, küresel bir feminist cephenin açılması demek ona göre. Ve bu cephe hem kuşaklar hem de coğrafyalar arasında kurduğu etkileşim ve dayanışma sayesinde her türlü faşist politikanın karşısına dikilen bir mücadele örgütlüyor.
“Belki bir yerlerde ataerkil, neo-Nazi bir kıçı tekmelemeye can atan sekiz yaşında bir kız çocuğu vardır. İşte bu kitap onun için yazıldı.”
 
 

Feminist Antifaşizm Ortak Olanın Karşı-Kamusallıkları isimli 232 sayfadan oluşan kitap ; Ewa Majewska tarafından yazılmış ve OTONOM YAYINCILIK yayınevinin 14.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Feminist Antifaşizm Ortak Olanın Karşı-Kamusallıkları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.