Felatun Bey İle Rakim Efendi (Günümüz Türkçesiyle) (Ciltli) pdf – Yandex indir

tarafından
7
Felatun Bey İle Rakim Efendi (Günümüz Türkçesiyle) (Ciltli) pdf – Yandex indir

Felâtun ve Râkım yakın muhitlerde, biri alafranga özentisi bir babanın elinde, diğeri babası ölünce zor koşullarda, anne ve dadısının fedakârlıklarıyla büyümüş yirmili yaşlarda iki arkadaştır. Felâtun Bey şık giyinmenin, gezip tozmanın peşinde, Batı özentisi bir tiptir; Râkım Efendi ise çalışkan, kendini yetiştirmiş, Doğu ve Batı kültürlerini özümsemiş biridir. Ahmet Mithat Efendi birbirine bütünüyle zıt bu iki tipi çeşitli olaylar içinde, kimi zaman oldukça mizahi bir dille karşılaştırarak ideal bir tip yaratır. Yazarın yaşamöyküsüyle paralellikler de taşıyan roman, Batılılaşma eşiğindeki toplumun meselelerini bu yeni kültürü sindiremeyen alafranga züppe tipiyle ortaya koyar.
 

Felatun Bey İle Rakim Efendi (Günümüz Türkçesiyle) (Ciltli) isimli 184 sayfadan oluşan kitap ; Ahmet Mithat Efendi tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 11.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yüz’süz Cümleler pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Yüz’süz Cümleler indir, Yüz’süz Cümleler oku ve Yüz’süz Cümleler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Felatun Bey İle Rakim Efendi (Günümüz Türkçesiyle) (Ciltli) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.