Everest Açıkhava 18 / Binbir Gece Masalları: Sinbad’ın Hikayesi pdf – Yandex indir

Everest Açıkhava 18 / Binbir Gece Masalları: Sinbad’ın Hikayesi pdf – Yandex indir

Bugün Binbir Gece Masalları’nın en ünlü kahramanlarından olan Denizci Sinbad, rivayete göre Bağdatlı bir tüccardır. Çıktığı her yolculukta ada zannedilen balinalar, insan yiyen devler, korsanlar, dev kayalar gibi büyük tehlikelerle karşı karşıya kalır. Kâh her şeyini kaybeden kâh büyük servetler kazanan Sinbad’ın yaşadıkları, denizlerdeki eski hayatın masallardaki bir izdüşümü sayılabilir. Ancak bu hikâyeler ayrıca, yüzlerce yıldır maceracı ruhların ilham kaynağıdır da. Pek çok farklı kültürdeki benzerleriyle, yüzlerce yıldır denizlerde dolaşan Sinbad, şimdi de açıkhava dizimizde yoluna devam ediyor.
 

Everest Açıkhava 18 / Binbir Gece Masalları: Sinbad’ın Hikayesi isimli 110 sayfadan oluşan kitap ; Anonim tarafından yazılmış ve EVEREST YAYINLARI yayınevinin 13.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Edebiyatımızda Ruşen Hakkı pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Edebiyatımızda Ruşen Hakkı indir, Edebiyatımızda Ruşen Hakkı oku ve Edebiyatımızda Ruşen Hakkı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Everest Açıkhava 18 / Binbir Gece Masalları: Sinbad’ın Hikayesi pdf – Yandex indir - PDF indir