Etimoloji Işığında Kelimelerin Dünyasında Gezintiler pdf – Yandex indir

tarafından
11
Etimoloji Işığında Kelimelerin Dünyasında Gezintiler pdf – Yandex indir

“Kelimeler dünyasında gezinmekten çok zevk aldım. Yazarken duyduğum zevki okuyanlar da duyabilir diye düşündüm. Kelimelerin tarihçelerini bugünden başlayıp geriye, en eski kaynaklarına kadar götürmek, sözün gösterdiği anlam evrimini izlemek insan derin tabakalarına inmek gibi bir şey.”
 
Bülent Aksoy, Kelimelerin Dünyasında Gezintiler’de Türkçenin Arapça, Farsça ve Batı dilleriyle etkileşiminden, bu etkileşim sonucu dilimize yerleşen kelimelerin bugünkü algılanışlarına; zamanla anlam değişikliğine uğrayanlardan, yanlış yerde kullanıla kullanıla “galat-ı meşhur”a dönen kelimelere uzanan geniş bir alanda dil üzerine düşünüyor. Bunu yaparken, dili sadece bir iletişim aracı olarak görmeyip, kelimeler, insan ve toplum arasındaki dönüştürücü ve besleyici ilişkiyi göstermeyi de ihmal etmiyor.
 
Sadece etimoloji ve dilbilim ile ilgilenenler değil, her gün sıklıkla kullandığımız ama tarihin derinliklerinden bugüne süren yolculuklarını bilmediğimiz kelimeleri daha yakından tanımak isteyen okurlar için de bir başucu kitabı…
 

Etimoloji Işığında Kelimelerin Dünyasında Gezintiler isimli 312 sayfadan oluşan kitap ; Bülent Aksoy tarafından yazılmış ve İLETİŞİM YAYINLARI yayınevinin 14.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Tanrı Geçmişi Seviyor pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Tanrı Geçmişi Seviyor indir, Tanrı Geçmişi Seviyor oku ve Tanrı Geçmişi Seviyor pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etimoloji Işığında Kelimelerin Dünyasında Gezintiler pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.