Etik ve Güven pdf – Yandex indir

tarafından
12
Etik ve Güven  pdf – Yandex indir

Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin kamu yönetimlerinde görülebilen etik sorunlar ve etik dışı davranışlar, vatandaşların devlete ve kamu kurumlarına duydukları güvenini olumsuz etkilemektedir. Ayrıca yozlaşmış uygulamalar, kamu yönetimlerinin ciddi itibar ve saygınlık zafiyeti yaşamalarına neden olmaktadır. Vatandaşlar nezdinde kamu yönetimlerinin güvenirliliği ve imajı, artık etik davranıp davranmamalarıyla ilişkili olarak algılanmaktadır.Kamu yönetiminde yaşanan etik dışı davranışlar ve etik ikilemler, bürokrasinin işleyişinden kaynaklanan güven bunalımına neden olmaktadır. Kamu çalışanlarının ve yöneticilerinin etik dışı uygulamaları, kamu yönetimine yönelik güveni azaltan faktörler içerisinde yer almaktadır.
 

Etik ve Güven isimli 150 sayfadan oluşan kitap ; Arş.Gör. Yasin Taşpınar tarafından yazılmış ve ATLAS AKADEMİ yayınevinin 16.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan 101 Büyük Liberal Düşünür pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde 101 Büyük Liberal Düşünür indir, 101 Büyük Liberal Düşünür oku ve 101 Büyük Liberal Düşünür pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etik ve Güven pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.