Eski Uygurca – Hotence Sözlükçe Sözlük Bilimsel Bir Çalışma pdf – Yandex indir

tarafından
32
Eski Uygurca – Hotence Sözlükçe Sözlük Bilimsel Bir Çalışma pdf – Yandex indir

Sözlük bilimi, “sözlük araştırmaları” ve “sözlük yapımı” olmak üzere iki temel kola ayrılan bir referans bilimidir. Sözlük araştırmaları; tarih, tipoloji, eleştiri ve kullanım alt dallarına ayrılan teorik çalışmaların genel adıdır. Sözlük yapımı ise saha çalışması, tanımlama ve sunum araştırmalarına odaklanan uygulamalı alandır. Sözlük bilimi, dil bilimi ve sözcük bilimi başta olmak üzere birçok bilim dalıyla yakından ilgilidir. Sanılanın aksine; dil biliminin veya sözcük biliminin uygulamalı kolu değildir.
Sözlük araştırmaları, sözlüğün geleneğini ortaya koyan çalışmalardır. Sözlük, Sümer uygarlığıyla başlayan kadim bir üründür. İnsanoğlu dil öğretimi, uluslararası ilişkiler, ulusal birlik, eski metinleri okuyup anlama gibi nedenlerden dolayı sözlüklere ihtiyaç duymuş ve kil tabletlere ilk sözlükleri işlemiştir. Sözlüklere duyulan ihtiyaç, günümüzde artarak devam etmektedir. Öyle ki kil tabletlerle başlayan sözlüğün serüveni, günümüzde elektronik sözlüklerle evriminin en işlevsel hâline kavuşmuştur.
 

Eski Uygurca – Hotence Sözlükçe Sözlük Bilimsel Bir Çalışma isimli 233 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 20.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Eski Uygurca – Hotence Sözlükçe Sözlük Bilimsel Bir Çalışma pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.