Eski İnsanlar Eski Evler 19.Yüzyılda Beyoğlu’nun Sosyal Topoğrafyası pdf – Yandex indir

tarafından
72
Eski İnsanlar Eski Evler  19.Yüzyılda Beyoğlu’nun Sosyal Topoğrafyası pdf – Yandex indir

Eski İnsanlar Eski Evler: 19.Yüzyılda Beyoğlu’nun Sosyal Topoğrafyası, Taksim Meydan’ından Tünel’e kadar uzanan dünün Cadde-i Kebir’i üzerine yazılmış,19. Yüzyıl İstanbul’unda ticaret burjuvazisinin yerleşim çevrelerini ele alan değerli bir kaynak. Said Naum-Duhani , bugün bir “taş”tan ibaret olan yapıların ve o mekanların içindeki “insanların”hikayesini kapı kapı dolaşarak birinci elden aktarıyor.Bunu yaparken de bir “kentsel atardamar” olarak tanımladığı İstiklal Caddesi’ni üç farklı güzergahtan dolaşarak Beyoğlu ve çevresindeki batılılaşma dönemi mimarlığının kentsek envanterini çıkarıyor.Cemal Süreya’nın usta çevirisiyle ve Çelik Gülersoy’un eşine az rastlanır portre yazısı eşliğinde…
 

Eski İnsanlar Eski Evler
19.Yüzyılda Beyoğlu’nun Sosyal Topoğrafyası isimli 228 sayfadan oluşan kitap ; Said Naum-Duhani tarafından yazılmış ve KIRMIZI KEDİ YAYINEVİ yayınevinin 10.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kırk Kelamda İstanbul pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kırk Kelamda İstanbul indir, Kırk Kelamda İstanbul oku ve Kırk Kelamda İstanbul pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Eski İnsanlar Eski Evler 19.Yüzyılda Beyoğlu’nun Sosyal Topoğrafyası pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.