Eski Çin Başlangıçlardan 19. Yüzyıla Kadar pdf – Yandex indir

tarafından
6
Eski Çin  Başlangıçlardan 19. Yüzyıla Kadar pdf – Yandex indir

Antik dönemlerden itibaren Çin’in siyasi, ekonomik ve toplumsal tarihini ele alan bu kitap, her şeyden önce Çin’in bugünkü dinamiklerini anlaşılır kılan belli başlı gelişmeleri göstermeyi amaçlamaktadır. Yüzyıllar boyu Çin, gerek yakın komşularıyla gerekse de uzak komşularıyla yaşadığı birtakım problemlerle gündeme gelmiş ancak kendi içindeki sorunlar genel anlamda dünyayı ilgilendirmediğinden pek itibar görmemiştir. Oysa Çin, asırlardır kültürü, tarihi ve coğrafyasıyla birçok araştırmanın odak noktası olmuştur. Günümüzde hammadde ve üretim dendiğinde akla ilk gelen ülke olan Çin, kuşkusuz dev bir ekonomi olmanın çok ötesinde, birçok halkı ve kültürü bünyesinde barındırarak bir medeniyet olma özelliğini de hâlihazırda devam ettirmektedir. Bu itibarla, bu “izole olmuş” medeniyete kısa bir bakış atmak, dahası belli başlı özelliklerini bilmek, şüphesiz küreselleşen dünyada okuyucuya bir avantaj sağlayacaktır.
 

Eski Çin
Başlangıçlardan 19. Yüzyıla Kadar isimli 129 sayfadan oluşan kitap ; Helwig Schmidt Glintzer tarafından yazılmış ve RUNİK KİTAP yayınevinin 10.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Doğu Akdeniz’de Osmanlılar ve Ruslar (1768-1812) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Doğu Akdeniz’de Osmanlılar ve Ruslar (1768-1812) indir, Doğu Akdeniz’de Osmanlılar ve Ruslar (1768-1812) oku ve Doğu Akdeniz’de Osmanlılar ve Ruslar (1768-1812) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Eski Çin Başlangıçlardan 19. Yüzyıla Kadar pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.