Eski Anadolu ve Mezopotamya Toplumlarında Müzik pdf – Yandex indir

tarafından
16
Eski Anadolu ve Mezopotamya Toplumlarında Müzik pdf – Yandex indir

Müziğin evrensel bir dil olmasında hiç şüphesiz tarih boyunca geçirmiş olduğu aşamaların da katkısı bulunmaktadır. Her ne kadar toplumların, dünyayı ve çevrelerinde olup biteni algılama süreci ve şekli birbirinden farklı olsa da, bir kuş cıvıltısının verdiği huzur ya da akan bir nehrin çıkardığı ses her toplumda ortak bir ses/tını algısı oluşturmuş olmalıdır. Belki de, doğadaki sesleri taklit ederek başlayan bu serüven, her durakta bünyesine yeni şeyler alarak ilerlemiş ve tarih yolculuğunda hiç bitmeyecek bir olguya dönüşmüştür. Hiç şüphesiz, müziğin kaderinde de, kendisini yaratan toplumların üzerinde yaşadıkları coğrafya, toplumu oluşturan bireylerin kişisel tercihleri ve hatta atalardan devralınan hususlar da etkili olmuş olmalıdır. Evet, hiç bitmeyecek bir serüvendir, müziğin serüveni…
 

Eski Anadolu ve Mezopotamya Toplumlarında Müzik isimli 176 sayfadan oluşan kitap ; H. Hande Duymuş Florioti tarafından yazılmış ve ARKEOLOJİ VE SANAT YAYINLARI yayınevinin 25.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Anadolu’da Etnoarkeoloji Araştırmaları / Ethnoarchaeological Studies in Anatolia pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Anadolu’da Etnoarkeoloji Araştırmaları / Ethnoarchaeological Studies in Anatolia indir, Anadolu’da Etnoarkeoloji Araştırmaları / Ethnoarchaeological Studies in Anatolia oku ve Anadolu’da Etnoarkeoloji Araştırmaları / Ethnoarchaeological Studies in Anatolia pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Eski Anadolu ve Mezopotamya Toplumlarında Müzik pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.