Eren Keskin Keskin Bir Hayat pdf – Yandex indir

Eren Keskin  Keskin Bir Hayat pdf – Yandex indir

“Solcu bir işkence mağdurunu savunurken bölücü örgüt üyesi, türbanlı kızın hakkını savunurken irticacı, travestiyi savunurken ahlâk düşmanı ilan edilirler. Bir yere kaçmazlar. Hep burada, inadına vahşetin menzilinde dikilirler.”
 
Yıldırım Türker’in Keskin Bir Hayat’ın önsözünde çizdiği bu “insan hakları savunucusu” portresi, herkesten çok Eren Keskin’e uyuyor.
 
Bircan Değirmenci’nin çalışması, Eren Keskin’in insan hakları mücadelesinin her cephesinde süren hayat hikâyesini kat ediyor. Mutlu bir çocukluk geçirmenin armağanıyla başlayan, bütün mağdurlarla dayanışmanın, her haksızlığın, insan onurunu zedeleyen her şeyin karşısına dikilmenin sorumluluğuyla yaşanan bir hayat… Faili meçhul cinayetlerden, katliamlara, cinsel şiddet görenlere, Ermeni meselesine, “herkesin avukatı” olma bilinciyle yürütülen bitimsiz bir hakikat ve adalet uğraşı… Baskılar, karalamalar karşısında dostluklarla sağalarak…
 
Eren Keskin’in “insanlık kahramanlığına” örnek hayat hikâyesini sunan Keskin Bir Hayat, aynı zamanda Türkiye insan hakları hareketinin yaklaşık otuz yıllık bir döneminin muhasebesidir.
 

Eren Keskin
Keskin Bir Hayat isimli 374 sayfadan oluşan kitap ; Bircan Değirmenci tarafından yazılmış ve İLETİŞİM YAYINLARI yayınevinin 14.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Buradayım Çünkü İyiyim pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Buradayım Çünkü İyiyim indir, Buradayım Çünkü İyiyim oku ve Buradayım Çünkü İyiyim pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Eren Keskin Keskin Bir Hayat pdf – Yandex indir - PDF indir