Erbabü’t-Tarîk XVII. Yüzyıl’a Ai̇t Bi̇r Kalenderi̇ Erkannamesi̇ (Çeviri-Tıpkıbasım-İnceleme) pdf – Yandex indir

tarafından
21
Erbabü’t-Tarîk XVII. Yüzyıl’a Ai̇t Bi̇r Kalenderi̇ Erkannamesi̇ (Çeviri-Tıpkıbasım-İnceleme)  pdf – Yandex indir

Elinizdeki bu kitap, öteden beri geniş çevreler tarafından merak konusu olmuş ve bilim dünyasının dikkatini cezbetmiş olan Kalenderi toplulukların erkan ve ritüellerini birinci ağızdan, yani inanç mensuplarının kaleminden öğrenmemizi sağlayan bir erkânnâme özelliği taşımaktadır. Kalenderi erkanına dair bugüne kadar topluluk mensubu bir müellif tarafından kaleme alınan herhangi bir erkânnâmenin yayımlanmadığı dikkate alındığında çalışmanın bilim dünyası açısından önemi daha da belirginleşmektedir. Bu bakımdan da eser yayımlanan ilk Kalenderi erkânnâmesi olma özelliğini taşımaktadır. Erbab’üt-Tarik adı verilen Kalenderi erkânnâmesi ile Alevi-Bektaşi erkan, ritüel ve kavram dünyasının tarih, tasavvuf ve halk bilimi disiplinleri merkezli olarak mukayeseli incelenmesi ise çalışmanım bir diğer özgün yönünü oluşturmaktadır. Kitap, bu yönüyle konuya çok yönlü ve bütüncül bakış açıları sunmaktadır.
 

Erbabü’t-Tarîk XVII. Yüzyıl’a Ai̇t Bi̇r Kalenderi̇ Erkannamesi̇ (Çeviri-Tıpkıbasım-İnceleme) isimli 204 sayfadan oluşan kitap ; Bülent Akın tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 06.02.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Seyran (Kenan Rifai Divanı'ndan Seçmelerle Baş Başa) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Seyran (Kenan Rifai Divanı'ndan Seçmelerle Baş Başa) indir, Seyran (Kenan Rifai Divanı'ndan Seçmelerle Baş Başa) oku ve Seyran (Kenan Rifai Divanı'ndan Seçmelerle Baş Başa) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Erbabü’t-Tarîk XVII. Yüzyıl’a Ai̇t Bi̇r Kalenderi̇ Erkannamesi̇ (Çeviri-Tıpkıbasım-İnceleme) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.